5-те най-добри будилник приложения, които ще ви накарат да станете от леглото
Този адски будилник. Нуждаем се от него, но го мразим. Особено когато не ни събужда както трябва.
Ако сте от хората с дълбок сън или от тези, които натискат бутона за отлагане по десет пъти, то ви трябва приложение за аларма, което не спира да звъни, докато не извършите определено действие. И така ви принуждава да станете от леглото. Порталът MakeUseOf препоръчва няколко доста любопитни варианта.
5 мобилни будилник приложения, които да изпробвате:
1. Walk Me Up!: Станете и се разходете
Единственият начин, по който можете да спрете будилника в Walk Me Up, е да станете от леглото и да започнете да ходите. Приложението брои стъпките ви, за да се увери, че не симулирате. Когато настройвате алармата, можете също така да включите „зъл“ режим, за да деактивирате опцията за отлагането напълно. Не се опитвайте да мамите – апликацията изглежда достатъчно интелигентна, за да разбере триковете ви.
2. Alarmy: Направете снимка на определено място
Кое е първото нещо, което правите след ставане? Може би отивате в банята или се отправяте към кухнята за кафе. Каквато и да е рутинната ви цел, отбележете я в Alarmy. Можете да изключите алармата на приложението само ако направите снимка на конкретното място.
В известен смисъл апликацията се уверява, че не само сте се събудили, но и сте започнали да вършите сутрешните си задачи. Препоръчва се да изберете място, което е далеч от леглото ви и където осветлението е постоянно. Банята обикновено е най-подходяща за това.
3. Motion Alarm Clock: Раздвижете се
Motion е друга аларма, която не спира, докато не се раздвижите за определен период от време. Тя няма да се изключи дори ако оставите телефона си на тих режим.
Лошото е, че ако натиснете отлагане и спрете да се движите по средата на алармата, броят на зададените аларми се увеличава. Хубавото е, че не се нуждае от енергично друсане, а регистрира и най-лекото движение.
4. Shake-It: Разклащате или… крещите
Апликацията Shake-It също ви кара да разклатите телефона, за да спрете алармата. Но това можете лесно да надхитрите. Знаете ли какво не е лесно да измамите? Вторият режим, при който трябва да крещите срещу телефона си. Когато силата на звука запълни определена скала, алармата млъква. Доста трудоемко е, което обаче го прави добра опция за хората с наистина дълбок сън.
Shake-It също така има функция, при която изпраща съобщение на някого от списъка ви с контакти, ако алармата не е изключена. По този начин, в случай че алармата не ви е събудила, това може да направи ваш приятел.
5. I Can’t Wake Up!: Всичко в едно
Ако не ви допада нито един от горепосочените варианти, разгледайте I Can’t Wake Up. Това приложение съдържа множество задачи, които да ви накарат да станете от леглото. Има математически и логически задания, такива за памет или пък свързани с движение. Апликацията е доста приспособима – можете да задавате определени мелодии на звънене, да записвате гласа си или да персонализирате задачите за събуждате за различните дни, така че да не се повтарят.
Телефони срещу часовници: Коя аларма е по-добра?
Често срещан сценарий – събуждате се със звъна на смартфона си и преди да се усетите, сте прекарали допълнителни 15 минути в леглото, проверявайки известията си в социалните мрежи. Това леко обезсмисля алармата, нали?
Вариантът ви в този случай е да замените телефона с традиционен будилник. Той няма да ви изкуши да си загубите времето в скролване и ще можете веднага да преминете към сутрешните си ритуали.
Снимка: Unsplash
За нас
Мисията на портала „Страница 7“ е да обогатява и развлича. Да е алтернатива на посредствеността. Да открива, посочва и припомня нещата, които правят живота пъстър и смислен.
Пишем за красивото в културата, новото в науката, трансформиращото в технологиите, любопитното в лайфстайла и ключовото в кариерното развитие.
Надяваме се да ви бъдем полезни. Или поне да ви разсеем приятно.